EnglishHebrewRussian
EnglishHebrewRussian

עדשות למשקפיים

עדשות למשקפיים

תיקון הראייה בא לידי ביטוי בעדשות המשקפיים, או בשמן המיקצועי – עדשות אופטלמיות.
ישנם סוגים שונים של עדשות אפטלמיות: מולטיפוקל, ביפוקל, משרדיות, single vision.
ההיצע האדיר של סוגי עדשות אופטלמיות מאפשר לנו כאופטומטריסטים להתאים ללקוחותינו את התיקון האופטי הטוב ביותר לצרכיהם.
החברות המייצרות את העדשות האופטלמיות בארץ ומחוצה לה, מתקדמות עם הטכנולוגיה, ושמות בידינו את החומרים הטובים ביותר ברמה האופטית והבטיחותית מה שמשלים מעגל של התאמת משקפיים לאחר בדיקה קלינית ומוצר מוגמר ברמה גבוהה ביותר.

מולטיפוקל
עדשה מולטיפוקלית (רב-מוקדית) מאפשרת לנו כאופטומטריסטים לתת ללקוחות שלנו תיקון ראייה לכל טווח בזוג משקפיים אחד.
העדשה המולטיפוקלית מחולקת לשלושה איזורים עקריים: מרחק, קרוב וביניים. תיקון הראייה למרחקים השונים מתקדם באופן פרוגרסיבי בהתאם למרחק אליו מסתכלים. השינוי בעוצמת העדשה מובנה בתוך חומר הגלם כך שכאשר מסתכלים על אדם המרכיב משקפיים מולטיפוקליים רואים עדשות משקפיים רגילות לחלוטין.
התאמת עדשות מולטיפוקליות מתבססת על בדיקת ראייה יסודית ומדוייקת, בחירת מסגרת שמתאימה לעדשות אלו, ומיקום העדשה מול האישונים – כך שניתן יהיה להפיק את התועלת המירבית מהעדשה המולטיפוקלית.

ביפוקל
עדשת הביפוקל היא הגלגול הראשון של תיקון הראייה ליותר מטווח אחד בעדשה אופטלמית אחת.
עדשה ביפוקלית מאפשרת לנו לתקן את הראייה לשני מוקדים: מרחק וקרוב. השינוי בתיקון האופטי הוא חד ולא פרוגרסיבי. בחלק התחתון של העדשה האופטלמית יש "חלון"  בו נמצא התיקון האופטי לקרוב. כאשר מסתכלים על אדם המרכיב משקפיים ביפוקליים רואים את ה"חלון".

משרדיות
עדשות משרדיות מאפשרות לנו כאופטומטריסטים לתקן ראייה לאיזור שמסביב לשולחן העבודה, איזור קרוב ואיזור ביניים.
עדשות אופטלמיות אלו מאפשרות להגדיל את טווח הראייה הברורה והחדה מעבר לתחום משקפי הקריאה, אל עבר מסך המחשב ואל האדם הנכנס למשרד או שיושב מולנו בפגישה – ללא צורך להוריד את המשקפיים או להציץ מעל משקפי הקריאה.

חד מוקדי
עדשה אופטלמית חד מוקדית, בד"כ משמשת לתיקון ראייה למרחק או לקריאה.
ניתן להגדיר את העדשות האלו כתיקון האופטי העתיק ביותר. הראשון להגדיר כיצד יש ללטש חומר גלם לכדי עדשה מתקנת ראייה היה איטלקי בשם בואוונטורה קאוואליירי במאה ה-17, והנוסחה שהוא פיתח נקראת "נוסחת לוטשי העדשות".

התחילו בשיחה
צריך עזרה?
היי,
האם אוכל לסייע לך במשהו?
דילוג לתוכן